Олімпіади і конкурси

Обласний конкурс "Фізика в житті людини"
 Учень 11 класу Великобагачанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Семененко Максим зайняв ІІ місце 




ТЕЗИ
дослідження по темі «Кристали. Вирощування та застосування кристалів»
Автор: Семененко Максим Миколайович, учень Великобагачанської ЗОШ
І-ІІІ ступенів Великобагачанської районної ради.
Науковий керівник: Семененко Світлана Анатоліївна, учитель фізики Великобагачанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Великобагачанської районної ради, спеціаліст   вищої кваліфікаційної категорії.
Вивчаючи фізику  я дізнався, що кристали створені природою, але люди навчилися  їх штучно  вирощувати  в лабораторіях.  Тому мене зацікавило це питання і я вирішив виростити кристал мідного купоросу в домашніх умовах.
         Мета експерименту. Виростити кристал мідного купоросу, дослідити  умови його вирощування, та їх вплив  на розмір, колір та форму кристала.  Систематизувати свої знання про  кристали, їх властивості та види, розглянути практичне застосування  їх в техніці, житті.
Завдання:
1)    вивчити необхідну літературу про кристали;
2)    освоїти методику вирощування кристалів в домашніх умовах;
3)    виростити кристал мідного купоросу;
4) дослідити умови вирощування кристалу.
Практичне значення. Експериментальні знання призводять до глибшого розуміння природних процесів мінералоутворення. Результати проведених досліджень можуть бути використані для написання рефератів та складання проектів, а також для демонстрації дослідів  на уроках фізики та хімії.
Актуальність проведення дослідження. Кристали одні з найкрасивіших і загадкових творінь природи. Ми ходимо по кристалах, будуємо з кристалів, обробляємо кристали на заводах, вирощуємо в лабораторіях, широко застосовуємо у техніці та науці, споживаємо кристали, лікуємося ними.

 Вирощуючи кристал, я вів спостереження і зрозумів, що кристали краще ростуть при низькій температурі повітря в кімнаті, розчин повинен бути насиченим і для утворення одного монокристала його потрібно постійно фільтрувати, щоб знищити маленькі кристалики, які весь час утворюються в  розчині. Потім, коли кристал уже буде готовий його обов’язково потрібно покрити лаком, щоб запобігти вивітрюванню. Якщо в розчин добавити якусь фарбу, то це ніяк не вплине на колір самого кристала.  Одержати кристали різного кольору можна тільки з розчинів різних солей. Ще я помітив, що під час різкого перепаду температури кристал може дуже швидко підрости за короткий період часу.
 Безпосереднє спостереження за ростом кристалів дозволяє отримати необхідні практичні навички для вирощування штучних кристалів з різними параметрами розміру, забарвлення. Я прийшов до висновку, що форма кристалів визначається їх внутрішньою будовою і умовами кристалізації. Внутрішня структура відповідає за набір простих форм,  а зовнішні фактори, такі як: склад середовища, ступінь насиченості, температура, тиск, визначають велике розмаїття форм кристалів.

Під час проведення дослідів, та роботи з літературою  я прийшов до висновку, що світ кристалів  різноманітний і неповторний. Краса ця створена природою, але і людина може створити кристали, маючи необхідні знання. Штучні кристали можна виростити з насичених розчинів твердих солей. Результати проведених досліджень можуть бути використані для написання рефератів та складання проектів на уроках фізики та хімії.
Додаток В
Вирощування кристала мідного купоросу
Утворення кристалів через 2 доби

 Кристал через тиждень

Кристал через  2 тижня

Кристал через 7 тижнів
28 листопада 2015 року відбулася районна олімпіада з фізики на базі Великобагачанської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вітаємо переможців та призерів олімпіади:
Крахмілець Богдан (8 клас) - І місце ( Великобагачанська ЗОШ І-ІІІ ст )
Скуба Ростислав(7 клас)      - ІІ місце (Великобагачанська ЗОШ І-ІІІ ст )
Мельник Владислав (11 клас)- ІІ місце (Великобагачанська ЗОШ І-ІІІ ст )
Харченко Єва (9 клас)         - ІІІ місце (Великобагачанська ЗОШ І-ІІІ ст )
                                                    Бажаємо успіхів!!!

Крахмілець Богдан - учень 8 класу Великобагачанської ЗОШ І-ІІІ ст зайняв ІІ місце на обласній олімпіаді з фізики. Вітаємо призера!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар